Gösta Sandels

(Sverige, 1887-1919)
Gösta Sandels
(Sverige, 1887-1919)

GÖSTA SANDELS, olja på duk, otydligt signerad Sandels. Spännram med påskrift i blyerts: "Sandels Paris 1911".

Trädgårdsmotiv med hus. 55,5 x 46,5 cm.

Flertal hål. Ställvis krackelerad. Ställvis slitage. Vågigt papper eller duk.

Utropspris
10 000 SEK