OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL, olja på duk, osignerad.
Motiv med stadsmur. 61 x 46 cm.
Retuscheringar. Ställvis krackelerad. Smärre slitage. Oxiderad fernissa.
Lilla Bukowskis, Stockholm, auktion S98, oktober 1997, kat nr 627.