Plåt bemålat i vitt. Sidor och dörr i glas. Tre flyttbara hyllplan av glas. Höjd 169, längd 60, bredd 39 cm.
Slitage. Senare bemålat. Nagg på glasskivor. Nyckel saknas. Dörr något svår att stänga ordentligt. Nyckel saknas.