Möbler Skåp & Byråar
826054

KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets början.

Klädskåp, jugend, 1900-talets början.

Vitmålat. En skåpsdörr med oval spegel och invändig hyllinredning. Ett fack med fyra underliggande lådor. Under lådorna ett dörrförsett fack. Nedtill en låda. Längd 112 cm, bredd 47 cm, höjd ca 205 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Spegel med anlöpningar.

Utropspris
5 000 SEK