Förgylld och patinerad. Rektangulär bas med dekor av den bllinde Theiresias. Runt urhus med dekor av akantusblad. Pendel finns. Höjd 41. Bredd 19 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Anlupen urtavla. Ytskikt med slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.