Edvard Westman

(Sverige, 1865-1917)
Edvard Westman
(Sverige, 1865-1917)

EDVARD WESTMAN, SOLNEDGÅNG PÅ ÅKERN.

Sign. -98. Harjattula. Olja på duk 47x65 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konstnär

Representerad på museerna i Gävle och Åbo.

Utropspris
3 000 EUR