MATSALSBORD, England, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Fyrdelade pelarben med fotavslutningar av mässing. Fyra iläggsskivor samt extra ben medföljer. Tre läggsskivor à 69 cm samt en iläggsskiva 45 cm. Längd 218 (total längd ca 470 cm). Bredd 142. Höjd 78 cm.

Smärre slitage. Ställvis blekt. Smärre fläck.

Utropspris
8 000 SEK