MAT- SAMT TESERVIS, 46 delar, stengods, "Rustik", Britt-Louise Sundell, Gustavsberg.

Brun glasyr. 12 mattallrikar, 12 assietter, 12 muggar, tillbringare, 2 skålar, 3 ugnsformar, 4 olika karotter med lock.

Bruksslitage. Enstaka fotringsnagg.

Utropspris
1 600 SEK