TAKLAMPA, Thorsten Orling, Hans Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft.
Mässingslameller. Vissa lackerade. Höjd 32, 40 cm diameter.
Slitage. Ej funktionstestad. Rost på flera ställer.