BESTICKUPPSÄTTNING, 118 delar, "Norsk" C.G Hallberg 1910-tal.

12 matgafflar, längd 22cm.
12 matknivar, längd 24 cm.
12 matskedar, längd 22 cm.
12 bordsgafflar, längd 18 cm.
12 bordsknivar, längd 21 cm.
12 dessertskedar, längd 18 cm.
12 dessertgafflar, längd 14 cm.
12 kaffeskedar, längd 11 cm.
12 teskedar, längd 13 cm.
Soppslev, längd 32 cm.
2 pastejknivar, längd 20 cm.
Ostkniv, längd 21 cm.
2 såsslevar, längd 18 cm.
2+2 serveringsskedar, längd 14-19 cm.
Monogram med bokstaven S.
Ca 5700g inklusive stålblad på knivarna.

Smärre slitage.

Utropspris
15 000 SEK