SAMEKNIV samt FLASKA, Knut Dahlgren, Arvidsjaur, signerade KD, 1900-talets andra hälft.

Kniv av renhorn, masurbjörk, läder och knivblad av stål. Längd 34 cm.
Flaska av renhorn och masurbjörk. Höjd 19 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
1 500 SEK