OLE LYNGGAARD, ring med en odlad pärla omgivs av briljantslipade diamanter.
Stämplad 'OLE L'. Ø ca 9,00 mm. Diamanter, totalt ca 0,12 ct. 18K vitguld. Storlek 17/53. Totalvikt ca 7,1 g.
Mindre ojämnheter till ytan av odlad pärlan. Bruksslitage, mindre repor.