Glas Övrigt
836668
URNOR, ett par, glas, möjligen Elis Berg, Kosta Boda, 1900-talets första hälft.
Urnor, ett par, glas, möjligen elis berg, kosta boda, 1900-talets första hälft.

Fasetterat kristallglas. Kvadratisk fot. Höjd 26 cm.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK