GERT NYSTRÖM, taklampa, "Festival", Fagerhult, omkring 1900-talets mitt. Höjd ca 30 inkl kopp.

Stomme i aluminium med plastfästen. Kupor i glas. Tre ljuspunkter. Diameter ca 40 cm.

Slitage. Flertalet nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK