VICO MAGISTRETTI, fåtöljer ett par, "Maralunga", Cassina, 1970-tal.
Klädda i brun randig textil. Höjd ca 100 cm.
Smärre bruksslitage.
Enligt uppgift inköpta på Nordiska Galleriet i Stockholm 1976.