LISA MANNER

Olja på pannå, signerad Lisa D Manner och daterad 2015 a tergo.

"Gleanings". 15 x 15 cm.

"Att Lisa D Manner är en mästare på ljus, reflexer och skugga blir man varse i en serie mycket vackra, ockrafärgade målningar som skimrar i avancerade rumsliga scenerier. Oerhört ambitiösa lager av arkitektoniska detaljer och vridningar av perspektivet finns att upptäcka.”
Svenska Dagbladet 5 mars 2016

Konditionsrapport

Ytsmuts.

Proveniens
Galleri Arnstedt, Östra Karup.
Följerätt
Ja

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10241834 bukobject
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 18 000 SEK

    14 000
    1 451 EUR
    1 559 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    217 feb 12:5714000SEK
    216 feb 07:4110000SEK
    315 feb 22:468000SEK