Herman af Sillén

(Sverige, 1857-1908)
Herman af Sillén
(Sverige, 1857-1908)

HERMAN AF SILLÉN, olja på uppfodrad duk, signerad H. af Sillén och daterad 1888.

Unionsflaggat svenskt skepp på Gibraltars redd. 67 x 100,5 cm.

Uppfodrad duk. Retuscher. Krackelerad. Skrapmärken.

Utropspris
60 000 SEK