Brosch föreställande lyra med symbolerna för tro, hopp och kärlek, 18 K guld och hår. Brosch föreställande lyra, Sveriges Körförbund, silver Stockholm, 1964. Hänge med blommor, silver, finska importstämplar. H 3-5.
Slitage. Guldbroschen skadad.