Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Keramik & Porslin Serviser
841591
JULSERVIS, 38 delar, flintgods. Johnson & Brothers, 1960-/70-tal.
Julservis, 38 delar, flintgods. johnson & brothers, 1960-/70-tal.

Tryckt och handmålad dekor.
Bestående av:
1 avlångt uppläggningsfat, längd 51 cm.
2 runda dito.
12 tallrikar, diameter 27 cm.
8 st djupa tallrikar, diameter 16 cm.
8 st förrättstallrikar.
2 små fat
1 julgransformat fat
3 ovala mindre skålar
1 större rund skål

Ett uppläggningsfat med nagg. Omkring 2 tallrikar med krackelyr.

Utropspris
3 000 SEK