JULSERVIS, 38 delar, flintgods. Johnson & Brothers, 1960-/70-tal.

Tryckt och handmålad dekor.
Bestående av:
1 avlångt uppläggningsfat, längd 51 cm.
2 runda dito.
12 tallrikar, diameter 27 cm.
8 st djupa tallrikar, diameter 16 cm.
8 st förrättstallrikar.
2 små fat
1 julgransformat fat
3 ovala mindre skålar
1 större rund skål

Konditionsrapport

Ett uppläggningsfat med nagg. Omkring 2 tallrikar med krackelyr.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss