849495
SERVISDELAR, porslin, ca 40 delar "Sommerfugl" Bing och Gröndahl,
Servisdelar, porslin, ca 40 delar "sommerfugl" bing och gröndahl,

Tallrikar 12 st diameter 24,5 cm.
Assietter 12 st diameter 17 cm.
Djupa tallrikar 12 st diameter 21 cm.
Såssnipa på fat.
Uppläggninsfat ca 20 x 20 cm.
Uppläggningsfat oval form 2 st längd ca 40,5 cm resp. 34 cm.
Uppläggninsfat djup oval form längd ca 24 cm.

Slitage. Obetydligt nagg.

Utropspris
3 000 SEK