silver, spindelgång, nyckeldragare, datum, ca 1804, skydd för urverk signerad Tolkien & Gravell, Successors to Eardley Norton, London, II398, ytterboett i silver, 57,5 mm.
Verknr II398
Urverk (6/10)
Urtavla och visare (8/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)