TORBJÖRN "TOBBE" LUNDSTRÖM, Åre, kniv. Knivslidan signerad TL Åre.

Grepp av björk, tenn och horn. Knivblad märkt KAsåå för Kent Andersson. Knivslida av läder. Längd 17,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Anders Kjellbergs samling.

Utropspris
4 000 SEK