FIGURIN, flintgods, Friedrich Goldscheider.

Danserska i vid volangklänning. Höjd 29 cm.

Lagningar på halsen, blommorna i håret samt ögonmasken i hennes hand. Naggar på klänningen

Utropspris
1 500 SEK