KOPPAR, fem stycken, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.

Sluttande sidor med indragna kanter på liten fot. Dekor av olika landskapsvyer. Mått 4,5x4,5x3,2 cm.

Sprickor, skador.

Utropspris
4 000 SEK