PARTI MAJOLIKA, 6 delar, delvis Rörstrand och Gustafsberg, omkring sekelskiftet 1900.

Polykrom dekor. Ett par kaffekannor, tekanna, fat på for, fat samt korg. Längd 18-30, höjd 6- 20 cm.

Slitage. Lagningar. Sprickor. Flertalet nagg.

Utropspris
1 500 SEK