VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Det runda urhuset krönt av bandrosett och uppburet på sex kolonner. Urverket märkt Lenzkirch. Pendel finns. Höjd 82. Bredd 50 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK