LJUSKRONA, för åtta ljus, rokokostil, 1800-talets andra hälft.

Stomme av mässing behängd med lövformade prismor och margueriter. Höjd 86, bredd 56 cm.

Nagg. Borrad för el.

Utropspris
12 000 - 60 000 SEK