Halvhornskniv av Per Henrik Simmas. Grepp av björk och renhorn. Knivslida av läder och renhorn. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Längd 20 cm. Helhornskniv av renhorn. Ristad dekor. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Signerad. Längd 16 cm.
Slitage.