SAMEKNIVAR
2 stycken, halvhornsknivar av Lennart Samelin samt Paul Larsson. Signerade.

Grepp av björk och renhorn. Knivslidor av renhorn och läder. En med upphängningsanordning av tvinnat läder. Längd 21,5-23 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Följerätt
Nej

Kontakta ansvarig katalogiserare

David Brolin

David Brolin
Värderingsman

+46-761 262150
david.brolin@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10333831 bukobject
    • 10333831 thumb
    • 10333832 thumb
    • 10333833 thumb
    • 10333834 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    4 700

    494 EUR
    526 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (20 bud)
    710 jan 22:444700SEK
    4A10 jan 22:444650SEK
    4A 5 jan 16:184500SEK
    Bevakning på 1 000 SEK uppnåddes