KARMSTOL, nyrenässans "Dantestol". H.F Jansen & Zonen Amsterdam, omkring sekelskiftet 1800/1900.

Skuren stomme med bl.a maskaroner, klädsel av orientaliska mattor, tofsar mm.

Malskador. Lagningar, obetydliga sprickor. Ytslitage.

Utropspris
6 000 SEK