LISA JOHANSSON-PAPE, golvlampa, Orno, 1900-talets mitt.
Kupa av vitt opalglas, skaftet klädd med läder. Rund mässingsfot. Höjd 145 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Läder med slitage, några bristningar.