859890
TYG, "Trollslända", Gocken Jobs för NK:s textilkammare, 1900-talets andra hälft, 560x130 cm.
Tyg, "trollslända", gocken jobs för nk:s textilkammare, 1900-talets andra hälft, 560x130 cm.

Halvlinne med handtryck. Rapportlängd 106 cm. Formgivet 1945.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 000 SEK