Madeleine Pyk – en samling F769

Marcus Larsson

(Sverige, 1825-1864)
Marcus Larsson
(Sverige, 1825-1864)

MARCUS LARSON, olja på uppfodrad duk, signerad Marcus Larson.

Romantisk marin. 68 x 96 cm.

Retuscher. Krackelerad. Smärre färgbortfall.

Proveniens

The Swedish Chamber of Commerce in UK.

Konstnär

Utropspris
45 000 SEK