Nicolaes Jansz Molenaar

(Nederländerna, 1628-1676)
Nicolaes Jansz Molenaar
(Nederländerna, 1628-1676)

NICOLAES JANSZ MOLENAAR, hans krets, olja på duk, otydligt signerad i nedre högra hörnet

Bylandskap med figurer. 64 x 75 cm.

Krackelyr. Mörknad fernissa. Uppfodrad duk. Fläckar.

Utropspris
15 000 SEK