FAT

Porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Ovalt med förgylld kant. Målad blomsterdekor föreställande "Gentiana campestris"(fältgentiana). Modellnummer 3516. Längd 24,5 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10309611 bukobject
    • 10309611 thumb
    • 10309612 thumb
    • 10309613 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    4 330
    448 EUR
    482 USD

    Budhistorik (24 bud)
    912 jan 11:034330SEK
    8 9 jan 22:234130SEK
    5A 9 jan 22:234000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes