SERVIS, 38 delar, porslin, Holland 1900-talets slut.

8 flata tallrikar ø 27 cm.
8 djupa tallrikar ø 20,5 cm.
8 assietter ø 19 cm.
8 kaffekoppar med fat.
sockerskål
gräddsnäcka
kaffekanna
1 serveringsskål ø 23 cm.
1 ovalt fat längd 36 cm.
1 serveringsskål med lock ø 30 cm.

Bruksslitage. Kaffekannan II-sortering. En kaffekopp defekt.

Utropspris
150 EUR