LITOGRAFIER
3 ST, handkolorerade, efter Magnus Körner, 1830-tal.

"Scolopax Gallinula", "Anas boschas, linn." och "Sterna leucoptera. temm.". Passepartout 17 x 24 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar. Ej examinerade ur ram.

Nilsson, S. Illuminerade figurer till Skandinaviens fauna.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10337242 bukobject
    • 10337242 thumb
    • 10337237 thumb
    • 10337238 thumb
    • 10337239 thumb
    • 10337240 thumb
    • 10337241 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    50

    EUR
    475 SEK
    53 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (6 bud)
    515 jan 19:5550EUR
    415 jan 16:2345EUR
    2A14 jan 19:0240EUR