LITOGRAFIER

3 ST, handkolorerade, efter Magnus Körner, 1830-tal.

"Scolopax Gallinula", "Anas boschas, linn." och "Sterna leucoptera. temm.". Passepartout 17 x 24 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar. Ej examinerade ur ram.

Nilsson, S. Illuminerade figurer till Skandinaviens fauna.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10337242 bukobject
    • 10337242 thumb
    • 10337237 thumb
    • 10337238 thumb
    • 10337239 thumb
    • 10337240 thumb
    • 10337241 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss