LITOGRAFIER, 3 ST, handkolorerade, efter Magnus Körner, 1830-tal.

"Scolopax Gallinula", "Anas boschas, linn." och "Sterna leucoptera. temm.". Passepartout 17 x 24 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Ej examinerade ur ram.

Nilsson, S. Illuminerade figurer till Skandinaviens fauna.

Utropspris
150 EUR