Émile Louis Picault

(Frankrike, 1833-1915)
Émile Louis Picault
(Frankrike, 1833-1915)

ÉMILE LOUIS PICAULT, efter, skulptur, patinerad metall, Paris, 1900-talets början.

"Post Pugnam" (Efter Slaget). På stensockel. Höjd 61 cm.

Ytslitage med skav och färgbortfall. Sprickor. Lagningar. Limfläck på huvud.

Utropspris
4 000 SEK