SAMESLÖJD / DUODJI, 4 delar, mestadels horn, 1900-tal.

Halvhornskniv, skaft med inläggning i björk, längd 18 cm. Ryggkliare, längd 52 cm. Ask med trälock, längd 7 cm. Korköppnare, längd ca 10 cm.

Slitage. Smärre sprickor. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK