SEKRETÄR, troligen Axel Larsson, Bodafors, 1930-/40-tal.

Fanerat med olika träslag. Intarsiadekor. Fällbar klaff med bakomliggande lådinredning. Under skåpsdel med invändig låd- och hyllinredning. Brickmärkt. Längd 104 cm, bredd 40 cm, höjd 106 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor och märken. Invändigt viss odör.

Utropspris
6 000 SEK