MATTA
Rya, Linslöjden, Bräkne-Hobby, ca 350 x 218 cm.

Ljusblå botten med polykromt rombmönstrer. Bred vit huvudbård med stiliserande blommor. Tillverkad 1934. Påsydd lapp på baksidan.

Konditionsrapport

Hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar, malskador, hål. Flera fransar saknas.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - M6
Följerätt
Nej

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske

+46-708 191258
christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10313708 bukobject
    • 10313708 thumb
    • 10313709 thumb
    • 10313710 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 600

    168 EUR
    179 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (7 bud)
    112 jan 15:321600SEK
    2A12 jan 15:321500SEK
    112 jan 15:321400SEK