RINGAR, 2 st, en med månstenar.

Ring med tre cabochonslipade månstenar, Hedbergs Guld, Stockholm, 1961, 18K guld. Storlek 17,5/55. Ring med rosa dekor, stämplad 'WESS', 14K guld. Storlek 17,25/54,5. Totalvikt ca 7,4 g.

Månstenar är ganska slitna och skenan på samma ringen är lite sned. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK