BÄGARE
Silver, Carl Klingwall, Västerås, 1773. Vikt ca 523 g.

Delvis förgylld, konande, på fot med svängda knäckar, vågband och stansad lambrequin. Senare graverad dekor av girlander och kransar. Höjd ca 22 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre bucklor. Monogram.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10313433 bukobject
    • 10313433 thumb
    • 10313434 thumb
    • 10313436 thumb
    • 10313435 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 621

    488 EUR
    519 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (8 bud)
    315 jan 09:514621SEK
    4A15 jan 09:514500SEK
    4A15 jan 09:514421SEK
    Bevakning på 4 000 SEK uppnåddes