KRÄFTSERVIS, 7 delar, bl.a ljusstakar, flertalet Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Fyra rödglaserade låga ljusstakar i form av kräftor. Märkta "FÖR LILJEHOLMENS LUCIA LJUS". Två omärkta askfat i form av snäckor med runtliggande kräftor. Rödglaserad ljusstake med kräftdekor, märkt "FÖR LILJEHOLMENS LYKTÅTTOR". Ljusstakens höjd ca 11 cm.

Slitage. Smärre avslag.

Utropspris
1 500 SEK