Dekor av röda kräftor mot vit botten. Sex tallrikar, Rörstrand. Sju asietter, Rörstrand. Sex serveringsfat, Rörstrand och Gefle. Två serveringsskålar, Rörstrand och Victoria China Czechoslovakia. Saltkar i form av kräfta, märkt "Foreign".
Slitage. Sprickor. Nagg. Krackelyrer. Missfärgningar.