LARS TUNEBO, blandteknik, signerad Lars.
Erotisk scen. Bildens mått 75 x 105 cm.
Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram.
Lars Tunebo är en svensk bildkonstnär född i Lysekil. Tunebo är autodidakt och arbetar med färger och skarpa kontraster. Han var verksam i olika medier som måleri, glas, brons, mosaik och fotografi. Hans motiv kretsar kring kända figurer som exempelvis Tintin, Babar och olika Disney-figurer.