KANDELABRAR
Ett par, förgylld brons, senempire, ca 1840.

För sex ljus vardera. Skaft av tre kolonner med dekor av akantusblad, frukter och voluter. Höjd 67 cm.

Konditionsrapport

Ytskikt med slitage.

Följerätt
Nej

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10332354 bukobject
    • 10332354 thumb
    • 10332355 thumb
    • 10332356 thumb
    • 10332357 thumb
    • 10332358 thumb
    • 10332359 thumb
    • 10332360 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 50 000 SEK

    Slutpris

    61 000

    6 416 EUR
    6 829 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (51 bud)
    911 jan 22:3761000SEK
    10A11 jan 22:3760000SEK
    10A11 jan 22:3655000SEK