INGEBORG LUNDIN, vas, glas, Ariel, Orrefors 1968.
Cylindrisk. Geometriskt mönster i bruna toner. Signerad Orrefors, Ariel nr 281-C, Ingeborg Lundin. Höjd 16 cm.
Repor under.