SALTKAR MED SKEDAR, ett par, silver, otydliga stämplar. Vikt ca 210 gram.

Gustaviansk stil. På tre ben med lejonmaskaroner. Lösa föregyllda skålar. Höjd 8 cm. Skedarnas längd 10,5 cm.

Fem munringar till maskaronerna saknas. Några bucklor. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK